Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές Πρακτικό Πολυήμερης εκδρομής 2016-17

Πρακτικό Πολυήμερης εκδρομής 2016-17

ΠΡΑΚΤΙΚΟ Νο 2

Στον Εξαπλάτανο σήμερα Δευτέρα 19/12/2016 και ώρα 11:40 συνήλθε η επιτροπή για την επιλογή της καλύτερης προσφοράς για την 6ήμερη εκδρομή του ΓΕΛ Εξαπλατάνου και του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Άρνισσας στην Κρήτη.  Παρουσία της επιτροπής έγινε το άνοιγμα των προσφορών και ενημερώθηκαν όλοι για τις προσφορές (ζητήθηκαν κάποιες διευκρινήσεις σχετικά με τις προσφορές των πρακτορείων ?ΑΦΟΙ ΠΕΡΠΕΡΙΔΗ? και ?HERMES TOURS?).

Οι υποβληθείσες προσφορές (ανά μαθητή) φαίνονται στον παρακάτω πίνακα :

ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

ΤΙΜΗ

APOLLO TRAVEL SERVICES

MARILENA HOTEL 4 PLUS ΗΡΑΚΛΕΙΟ                                      SANTA MARINA PLAZA ΧΑΝΙΑ 4*

320

ΑΦΟΙ ΠΕΡΠΕΡΙΔΗ

CAPSIS ASTORIA 4* ή APOLLONIA 4* ΗΡΑΚΛΕΙΟ                       GALINI SEA VIEW 5*    Ή ASTERION 5*  XANIA

355

CRETA BEACH 4* ΗΡΑΚΛΕΙΟ                                            GALINI SEA VIEW 5*    Ή ASTERION 5*  XANIA

345

HERMES TOURS

APOLLONIA RESORT & SPA 5* ΑΜΜΟΥΔΑΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

HOTEL GALINI SEA VIEW 5* ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΧΑΝΙΑ

335,4

Η προσφορά του πρακτορείου «APOLLO TRAVEL SERVICES? δεν λαμβάνεται υπόψη επειδή το ξενοδοχείο MARILENA σύμφωνα με το Ξενοδοχειακό Επιμελητήριο Ελλάδας (όρος στην προκήρυξη) είναι χαρακτηρισμένο με 3*. Στον  αποκλεισμό του μειοδότη συντελεί και το γεγονός ότι έχει σχηματιστεί κακή γνώμη για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο από προηγούμενη επίσκεψη του σχολείου της Άρνισσας. Τελικά μειοδότης αναδείχθηκε το πρακτορείο HERMES TOURS όπως φαίνεται και στον παραπάνω πίνακα, του οποίου την προσφορά επέλεξε ομόφωνα  η επιτροπή.

ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Θεοδωρίδης Δημήτριος

Διευθυντής

Ευαγγελόπουλος Κ.

Εκπρόσωπος Συλλ. Διδασκόντων

Κοσόγλου Ιορδ.

Εκπρόσωπος Συλλ. Διδασκόντων

Τραπεζανίδης Γ.

Εκπρόσωπος Συλλόγου Γ. &  Κ.

Γενίτσαρης Νικ.

Όρλης Ιωάννης